Prezent mikołajkowy dla dziecka 2,5 lat – zabawki drewniane

Zabawki na prezent świąteczny dla niemowlaka

Kupowanie prezentów dla dzieci to wyzwanie. Oczywiście można wybrać kolejnego pluszaka, ale to nie o to chodzi. Jeśli zależy nam na prawidłowym rozwoju dziecka, to musimy pomyśleć o mądrych zabawkach, rzeczach, które wspomagają uczenie się przez zabawę. Niezwykłą propozycją są zabawki drewniane. Jest ich tak wiele, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojej pociechy. I nie mówimy tu wyłącznie o tradycyjnych klockach.

Zabawa w role
Dzieci w tym wieku zaczynają fantastycznie odnajdować się w odgrywaniu ról, tworzą dialogi i historie na bazie tego, co znają z domu lub tego, co opowiadają dorośli. Świetnym pomysłem jest zakup zabawek, które umożliwią dziecku wcielenie się w sprzedawcę, lekarza, czy weterynarza. Można kupić odpowiedni zestaw w całości wykonany z drewna, który będzie służył znacznie dłużej niż plastikowy odpowiednik i będzie równocześnie bardziej bezpieczny dla malucha.

Zabawa w role to również gotowanie. Wszystkie dzieci prawidłowo rozwijające się, naśladują swoich rodziców i wykonują te same czynności, co dorośli. Przyda im się zatem zabawkowa miotła i odkurzacz, a także kuchnia z prawdziwego zdarzenia. Garnkami częściej bawią się dziewczynki, naśladujące swoje mamy, ale chłopcy też potrafią się w tej przestrzeni odnaleźć, wystarczy im pokazać, co i jak.

Narzędzia
Śrubki, młotki, śrubokręty i gwoździe, a także wszystkie inne przedmioty, które można znaleźć w garażu u taty, są dostępne także w zabawkowej, drewnianej wersji dla dzieci. Ten typ zabawki trenuje zręczność i zdolności manualne, przydatne zarówno chłopcom jaki i dziewczynkom. Młode damy powinny być zachwycone pastelową kolorystyką narzędzi i być może zachęci je to do wsparcia taty w drobnych naprawach czy remontach. To świetna umiejętność, znacznie ułatwiająca dorosłe życie, by w przyszłości nie trzeba było nikogo wołać do drobnych usterek. Można kupić dziecku zarówno duży warsztat, jak i same narzędzia w odpowiednio dostosowanym pojemniku. Jest ich mniej, ale na początek prawdopodobnie wystarczą.

Poprzedni post Klocki Funny firmy Wader
Następny post Apel do rodziców – nie uzależniajcie swoich dzieci od technologii