Co robić z dziećmi w weekend?

Sobota, niedziela i święta to dni, w których można zrelaksować się od tygodniowego zgiełku i spędzić więcej czasu z dziećmi. Zaplanowanie specjalnych zajęć, zabaw edukacyjnych dla dzieci czy wypadu to tylko niektóre z opcji, które sprawią, że będziecie cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Oto kilka zabawnych i edukacyjnych zajęć, które możecie zaplanować jako rodzina na weekend

Dzień na wsi

Zorganizowanie wypadu na spędzenie dnia na wsi będzie świetnym pomysłem dla Waszych dzieci. Na wsi dzieci mogą biegać, skakać i rozwijać swoją wyobraźnię. W zależności od pory roku mogą obserwować stan roślin i drzew, a jeśli weźmiemy lupę, mogą odkryć różne rodzaje owadów. Polecanym przez nas miejscem jest Bielawa, jako miejsce na weekend dziećmi.

Spacer po mieście

Często to, co jest nam najbliższe, jest nam najbardziej nieznane, bo gdy mamy długi weekend lub urlop, korzystamy z niego i wyjeżdżamy z miejsca, w którym mieszkamy. Wybranie się na wycieczkę po mieście z dziećmi, pokazanie im najbardziej emblematycznych zabytków i opowiedzenie historii to świetny plan!

Wypad na plaże

Ci z Was, którzy mieszkają w rejonach plażowych, mają świetną okazję do przygotowania miłego rodzinnego wyjazdu o każdej porze roku, nie tylko latem. Dzieci uwielbiają biegać boso po piasku, puszczać latawce i robić zamki w piasku. Oprócz rozrywki podczas zabawy z kielnią i grabiami, dzieci rozwijają umiejętności motoryczne kreatywność.

Odwiedź zoo

Dzieci są zdumione, gdy obserwują z bliska różne gatunki zwierząt i dźwięki, jakie wydają, gdy widzą, jak jedzą, biegają i bawią się razem. Dodatkowo, zazwyczaj w zoo można zobaczyć bardzo rozrywkowe przedstawienia i wystawy.

Przejażdżki rowerowe

Dzieci z przyjemnością wybiorą się na rodzinną przejażdżkę rowerową po parkach. Podczas uprawiania sportu na świeżym powietrzu dzieci rozwijają zdolności psychomotoryczne. Jeśli Wasze dzieci nie umieją jeszcze jeździć na rowerze, spędzenie z nimi czasu i nauczenie ich stanie się niezapomnianymi chwilami dla wszystkich.

Zwiedzanie muzeów

Inną opcją jest zorganizowanie wycieczki po różnych muzeach w mieście i zaszczepienie w nich wartości kultury i sztuki od najmłodszych lat. Coraz więcej muzeów ma zajęcia dla dzieci, pomieszczenia dla nich przystosowane i wystawy interaktywne.

Ucieczka do wiejskiego domu

Od czasu do czasu bardzo dobrze jest dla całej rodziny odłączyć się od otoczenia i uciec z domu na kilka dni. W każdy weekend można zrobić szybki wypad, z soboty na niedzielę, nie musi to być długi weekend czy święto. Poszukaj domu na wsi, który jest blisko, abyś nie spędzał zbyt wiele czasu w samochodzie.

Poprzedni post Jakie książki czytać niemowlakom i dzieciom?
Następny post Jak rozpoznać amblyopię u dziecka?